30 napon belüli legalacsonyabb ár 1000 Ft
2019. március, 240 oldal
Elfeledett főszereplők
Életrajzok és történetek a magyar futball 120 évéből
Ez a könyv olyan egykori játékosokról íródott, akikről kevés szó esik. Akik, ha saját korszakuk vagy saját klubjuk meghatározói is voltak, nem tartoznak a magyar labdarúgás mindenki által ismert szereplői közé, karrierjük fordulatai, a pályafutásukat érintő, sok esetben egyenesen befolyásoló külső események ugyanakkor „mélyfúrás” jelleggel visznek közelebb minket az elmúlt százhúsz év társadalom- és futballtörténetének megismeréséhez.
Kik játszottak az első magyar bajnokcsapatban, és hogyan alakult életük a futballbajnoki cím megszerzése után? Hogyan és miért vándoroltak ki futballistáink az első, a második világháború, majd az 1956-os forradalom után, és milyenek voltak egy kiszerződött vagy emigrált magyar labdarúgó külföldi karrierlehetőségei? Milyen volt profi labdarúgónak lenni a húszas-harmincas években, és mi lett a profikkal a pályafutásuk végeztével? Mit tett a két világháború a magyar (futball)társadalommal az egyének és a családok szintjén? Milyen volt sztárnak lenni a két háború között, és milyen veszélyek lestek a hirtelen jött sikertől megrészegült ifjú sztárokra a Kádár-korszak „békeéveiben”?
A kötet nem szintetizál, nem ad összefoglaló magyar társadalom- és futballtörténeti áttekintést, de a bemutatott életpályák révén sok fontos részlettel gazdagítja ismereteinket, és természetesen emléket állít a magyar futballtörténelem sok „elfeledett” főszereplőjének.